Furniture

EV DEKORASYONUNDA TAMAMLAYICI UNSURLAR

Ev Dekorasyonunda Tamamlayıcı Unsurlar

Bir kombin nasıl ki doğru aksesuarlarla tamamlandığı anda mükemmel hale geliyorsa, dekorasyonda da bazen bize önemsizmiş görünen ayrıntılar yaşam alanlarının tüm karakterini değiştirebilir. Zaten ev dekorasyonlarında en önemli ve fark yaratan kural o tamamlayıcı son dokunuşu doğru yapabilmektir. Yani aslında marifet o en güzel mobilyayı seçmekte, en son trend mutfak modelini yaptırmakta veya en pahalı TV ünitesini satın almakta değil, yaşam alanlarının çehresini değiştiren o tamamlayıcı son dokunuşu yapabilmekte. Peki, evinizdeki dekorasyonun tamamlayıcı unsurları neler olabilir? Bu konuda evinizin eksikleri olduğunu düşünüyor musunuz? O halde gelin hep beraber dekorasyonun küçük kahramanlarına, incelikli detaylara şöyle bir göz atalım…

Elektrik düğmeleri

Bir evin dekorasyonu yapılırken ve mobilyalar yerleştirilirken çoğunlukla kimsenin aklına elektrik düğmelerini değiştirmek gelmez. Fakat usta profesyoneller bu küçük düğmelerin ortama uyum sağlamadığında ne kadar göze batan nahoş bir görünüm oluşturduklarını bilirler. Elektrik düğme ve fişleri artık farklı renk ve modellerde üretiliyor ve bir elektrikçinin bu aksamı değiştirmesi de sadece dakikalar sürüyor.

Kapı kolları

Evinizdeki yaşam alanlarını ayıran iç kapılarınızın kollarına hiç baktınız mı?  Standart ve hemen hemen her evde gördüğünüz kapı kollarından mı kullanıyorsunuz. İşte bu küçük ayrıntı, evinizin dekorasyonunu sıradanlaştıran detaylardan biridir. Oysa tüm yapı marketlerden bulabileceğiniz birbirinden şık ve modern sıra dışı kapı kolu modelleriyle dekorasyonunuzu tamamlayan oldukça şık bir ayrıntı eklemek o kadar kolay ki…

Çekmece ve dolap kulpları

Kapı kolları için geçerli olan standart modellerin yaygınlığı çekmece ve dolap kulpları için de geçerlidir. Ve yine aynı kolaylıkla bu standart ve sıradan kulpları değiştirebilir, yaratıcılığınızı konuşturabilir, çeşitlilik ekleyebilir ve bu şekilde de size özel bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Perdeleri taşıyan rustikler

Perdelerin dekorasyonun oldukça önemli bir parçası olduğunu herkes bilir. Çoğunlukla gözden kaçan tamamlayıcı unsur da perdeleri taşıyan rustiklerdir. Rustiklerin modeli, rengi ve tarzı perdelerinizin karakterini daha fazla ortaya çıkaran önemli bir ayrıntı.

Kırlent ve minderler

Aynı oturma grubunu farklı kırlent ve yastıklarla süsleyerek birçok farklı stile büründürebileceğinizi biliyor muydunuz? Kırlentler oturma odalarınız için vazgeçilmez bir tamamlayıcı eleman ve kıymetlerini iyi bilmek ve en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor.

Aynalar

Her evde mutlaka olması gereken aydınlık ve ferahlık sağlayan, aynı zamanda işlevsel ve vazgeçilmez bir dekorasyon çeşidi: Aynalar! Aynaları genelde banyolarda ve giriş koridorlarında kullanıyoruz, ancak aynaların çerçeve, büyüklük ve formlarıyla farklı tarzlar yaratabileceğini ve her odada kullanılabilen şık bir ayrıntı olabileceğini de unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir