Decoration

YATAK ODASI YERLEŞİMİ NASIL OLMALIDIR

Yatak Odası Düzeni Nasıl Olmalı ?

Yatak odaları, evlerin en önemli odalarıdır. Zira bu odalar, insanların kişisel alanlarını istedikleri gibi oluşturabildikleri sayılı alanlardan biridir. Yatak odası düzeni, çoğu zaman istenildiği gibi olmamaktadır. Bu durumun pek çok farklı sebebi bulunmaktadır.

İnsanlar, yatak odalarında ne kadar çok eşya olursa, o denli odalarını seveceklerini düşünmektedir. Ancak söylemeliyiz ki, durum aslında bunun tam tersidir. Fazla eşya, odaların ferah olmasını engellemekte ve uykuya dalma esnasında zorluklar yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle oda düzeninin olabildiğince kusursuz olması gerekmektedir.

Yatak Odası Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Yatak odası yerleşiminde eşyalar en büyük rolü oynamaktadır. Odanızda ne kadar az eşya olursa, odanız bir o kadar düzenli gözükecektir. Bunun yanı sıra odanızdaki eşyaları nasıl yerleştirdiğiniz de odanızın düzenli gözüküp gözükmemesini doğrudan etkilemektedir.

1- Dolapların Düzeni ve yerleşimi düzgün olmalı

2 – Çekmecelerin yönleri yatak odası düzenine uymalı

3 – Gardrop düzeni yatak ile eşit orantıda olup güzel görünüm sağlamalı

4 – Odanızın rengi ile dolabınızın dekarasyonunu uyumlu seçmelisiniz.

Öncelikle yatak odanızdaki fazladan eşyaları temizleyerek işe koyulmanız gerekmektedir. Örneğin makyajınızı eğer odanızda yapmıyorsanız, bakım eşyalarınızı dolabınızın içine yerleştirmelisiniz. Odanızda göz yorucu olan dekorasyon eşyalarını da kaldırmalısınız. Zira yatak odası, gösterişten uzak ve dinlenmeye uygun olmalıdır.

Yatak odanız, mutlaka güneş almalıdır. Güne enerjik başlamak istiyorsanız, mutlaka yatağınız pencereye yakın olmalıdır. Güneş ışığının direkt olarak yatağınıza vurması, enerjinizi olumlu yönde etkileyecektir. Dolabınız ise, kapı girişine yakın olmamalıdır. Kapı girişine yakın koyulan giysi dolapları, odanızın kalabalık gözükmesine neden olacaktır. Makyaj masası ise, güneş alan bir bölgeye koyulmalıdır.

Yatak Odası Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Yatak odası düzeni kurmak için dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Eğer bu hususlara dikkat ederseniz, evinizin en güzel bölümü yatak odanız olacaktır. Yatak odanızın büyüklüğü ve eşyalarınız da güzel bir yatak odası düzeni kurmak için önemli olsa da, eşyaları konumlandırma şekliniz en önemli rolü oynamaktadır. Aşağıdaki listeye göz atarak yatak odası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir