MOBİLYA

GARDIROP ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM

Gardırop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Gardıroplar, hem görsel açıdan hem de işlevleri yönüyle yatak odası ve giyinme odalarının başkahramanlarıdır. Yatak odası dekorasyonunun en büyük tamamlayıcısı olan bu mobilyanın seçimini de doğru şekilde yaparak odanızın şıklığına şıklık katabilirsiniz. Üstelik fonksiyonel gardırop modelleri kullanarak giysi, aksesuar gibi oda içerisinde fazla yer kaplayacak, kalabalık oluşturacak eşyalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Yatak odanızla uyumlu olmayan bir seçim yapmak ise tüm odanın dekorasyonunu olumsuz yönde etkileyebilir bu sebeple tercih edeceğiniz modele karar vermeden önce birkaç önemli ayrıntıya dikkat etmek gerekiyor. Siz de yatak odanız için en ideal gardırop modelini belirlemek istiyorsanız evet, doğru yerdesiniz!

Odanızın Ölçülerine Uygun Gardırop Modelleri

Gardırop seçimi yaparken öncelikle kullanacağınız odayı belirlemeniz ve bu odanın ölçülerini mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrı bir giysi odanız varsa seçiminizi de bu odanın boyutuna göre belirlemelisiniz. Ancak giysi odası gibi bir seçeneğiniz yoksa dolabı yatak odanızın tam olarak neresine konumlandırmak istediğinizi belirlemeniz gerekmekte. Daha sonra ise bu alanın enini ve boyunu ölçerek bu boyutlara uygun bir model belirlemek size büyük bir avantaj sağlamış olacak. Ayrıca oda içerisindeki diğer eşyalarla arasındaki mesafeyi de göz önünde bulundurmanız hem odanızı daha rahat kullanmanıza hem de ferah bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur.

Sürgülü Kapaklar İle Yerden Tasarruf Edin

Küçük bir yatak odanız varsa ya da gardırobun odanızda fazla yer kaplamasını istemiyorsanız sürgülü gardırop kapakları sizin için en ideal seçenekler arasında yer alıyor. Kapaklı gardırop kullandığınızda, dolap içerisinden bir şey alırken ya da bir şey koyarken kapağın açılıp kapanabilmesi için belirli bir mesafeye ihtiyaç vardır. Ancak sürgülü kapaklara sahip modellerde böyle bir sorun yoktur. Böylece hem alandan tasarruf sağlarsınız hem de küçük odalarda bile ortama ferah bir görünüm kazandırırsınız. Üstelik son zamanlarda her tarz yatak odası dekorasyonu ile uyumlu modern görünümlü farklı tasarımlara sahip sürgülü kapaklı modelleri de üretiliyor.

Modüler Özellikli Gardıroplar İle Farklı Dekorasyonlar Oluşturun

Geniş bir yatak odanız varsa ve çok sayıda kıyafetiniz varsa gardırop seçiminizi büyük modellerden yana kullanabilirsiniz. Ayrıca büyük modelleri yalnızca kıyafetleriniz için değil aynı zamanda yorgan ve battaniye gibi eşyalarınızı ortadan kaldırmak için de tercih edebilirsiniz. Üstelik büyük modeller genellikle modüler yapıda tasarlandığı için gardırobunuzun parçalarını odanızın şekline ve zevkinize göre farklı şekillerde düzenleyebilirsiniz. Örneğin evli çiftler karşılıklı iki duvara dolaplar yerleştirerek birisini kendisinin kıyafetleri için, diğerini ise eşinin kıyafetleri için kullanabilir. Odanın köşe kısımlarını bile kullanışlı hale getirmek isteyenler ise dolaplarını L şeklinde yerleştirerek daha farklı bir görüntü elde edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir